LACALUT Aktiv Herbal Паста за заби, 75 мл

LACALUT Aktiv Herbal Паста за заби, 75 мл
170,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023737C
favorite_border

Опис на производот

Новата Lacalut Aktiv Herbal ја збогатува веќе докажаната Lacalut Aktiv формула за цврста гингива заштитена од пародонтопатија и крварење со 9 билки: екстракт од мира и есенцијални масла од рузмарин, ким, анасон, еукалиптус, луто нане, тимјан, камилица и жалфија.

Единствена формула со активни состојки која ја одржува цврста гингивата и ги прави забите здрави и отпорни на кариес. Активните состојки (алуминиум лактат, алуминиум флуорид, хлорхексидин, алантоин, бисаболол) присутни и во Lacalut Аktiv пастата имаат дејство на крварењето при воспалена гингива (гингивит) и пародонтопатија, како и реминерализација и заштита на забите од кариес. 

Додатокот на 9 билки обезбедува долготраен свеж здив, делувајќи противвоспалително, антисептично, регенеративно и освежувачки.

Пакување: 75 мл

Содржина

Содржина на флуориди 1360 ppm.

Употреба: Забите треба да се мијат по секој оброк, 2-3 минути.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се