LACALUT Aktiv Паста за заби 75 мл

LACALUT Aktiv Паста за заби 75 мл
163,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
031161C
favorite_border

Опис на производот

Lacalut Аktiv со својата единствена формула на активни состојки,  забележително ја зацврстува гингивата и докажано го спречува развојот на пародонтопатија, а воедно штити од кариес. Ефикасноста на оваа паста е клинички докажана.

Во кој случај Лакалут Актив е вистинскиот избор за Вас ?

  • Воспалени непца склони кон крварење (гингивитис), забен камен, повлечена гингива со соголени забни вратови (слика на “издолжени заби”)
  • Присуство на пародонтални џебови кои често се воспалуваат, напредната пародонтопатија со расклатеност на забите

Дејство кое ќе го почувствувате веднаш:

  •   Забележливо ja зацврстува гингивата
  •   Го спречува настанувањето на пародонтопатијата
  •   Го сопира крварењето
  •   Делува антибактериски

Пакување: 75 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се