LACALUT Aktiv Паста за заби, 75 мл + гратис четка

LACALUT Aktiv Golden Edition Toothpaste pasta za zabi zlatna edicija
LACALUT Aktiv Паста за заби, 75 мл + гратис четка
163,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
008463C
favorite_border

Опис на производот

Lacalut Аktiv со својата единствена формула на активни состојки, забележително ја зацврстува гингивата и докажано го спречува развојот на пародонтопатија, а воедно штити од кариес. Ефикасноста на оваа паста е клинички докажана.

  • Наменета за возрасни и адолесценти над 12 години
  • Содржи натриум флуорид (1450 ppm флуориди)

Во кој случај Лакалут Актив е вистинскиот избор за Вас?

  • Воспалени непца склони кон крварење (гингивитис), забен камен, повлечена гингива со соголени забни вратови (слика на “издолжени заби”)
  • Присуство на пародонтални џебови кои често се воспалуваат, напредната пародонтопатија со расклатеност на забите

Дејство кое ќе го почувствувате веднаш:

  • Значително ja зацврстува гингивата
  • Го спречува настанувањето на пародонтопатијата
  • Ја намалува пречувствителноста за назбите
  • Ја заштитува гингивата од воспаление и ја зацврстува

Lacalut Gold Edition четката за заби е со специјални влакна за моќно и темелно четкање на забите и меѓузабниот простор.

Пакување: 75 мл + четка

Содржина

Состав: Aqua, Hydrated Silica, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Poloxamer 188, Sodium Lauryl Sulfate, Aroma, Hydroxyethylcellulose, Aluminum Lactate, Sodium Myristyl Sulfate, Sodium Fluoride, Menthol, Sodium Saccharin, Sodium Cetyl Sulfate, Chlorhexidine Digluconate, Sodium Hydroxide, CI 77891.

Употреба: Четкајте ги забите наутро и навечер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се