LACALUT Aktiv Раствор за уста, 300 мл

LACALUT Aktiv Mouthwash rastvor tecnost za usta
LACALUT Aktiv Раствор за уста, 300 мл
266,00 ден.
5
Просек: 5 (2 мислења)
Бренд
Шифра
008464C
favorite_border

Опис на производот

Медицински раствор за секојдневна нега и хигиена на усната празнина и забите со специјална комбинација на активни компоненти, ефикасни во борбата против пародонтопатија и кариес.  
Употребен пред четкањето, го разложува забниот плак, а по четкањето превенира воспаление на гингивата и забен камен. Идеално и ефикасно за лица со протетски и ортодонтски помагала.

  • Алуминиум лактат со своето адстрингентното дејство го спречува крварењето и воспалението на гингивата
  • Хлорхексин диглуконат, драгоцен антисептик кој влијае на разложување на постојниот забен плак како и во превенција при создавање на нов, а освен тоа има депо-ефект кој му овозможува подолготрајно дејство. Посебно е ефикасен кај Streptococcus mutans, бактеријата која е главен причинител за кариес и пародонтопатија

Пакување: 300 мл.

Содржина

Начин на употреба: Секојдневно пред или после четкањето, усната празнина и забите се плакнат со 10 мл неразреден раствор. По 30 секунди, содржината се плука, и не се плакне со вода. Случајното голтање е безопасно.
По употребата шишенцето добро да се затвори.

Содржина на флуор 225 ppm.

Мислења на потрошувачи

Анонимен (not verified)
5
👌
Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се