LACALUT Baby Паста за заби + подарок четка (0-2 години)

Lacalut Baby toothpaste + toothbrush 0-2 years cetka i pasta za zabi za bebinja
LACALUT Baby Паста за заби + подарок четка (0-2 години)
164,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
055923C
favorite_border

Опис на производот

Lacalut Baby Содржи ксилитол и флуориди за реминерализацијата на чувствителниот забен емајл и заштита од кариес и штетни киселини.  

  • Паста за млечни заби
  • Без шеќер
  • Со вкус на малина и банана
  • За деца од 0-2 години
  • Содржи Олафлур (1000ppm)

Пакување: паста за заби 55 мл + подарок четка.

 

Содржина

Начин на употреба: кај деца до 2 години забите да се мијат 2 пати на ден со мала количина паста (големина на зрно ориз) под надзор. 

Начин на  чување: да се чува на температура до максимум 30°C

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се