LACALUT Беби паста за заби (0-2 години), 55 мл

LACALUT Беби паста за заби (0-2 години), 55 мл
164,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052832C
favorite_border

Опис на производот

Паста за млечни заби, без шеќер, со вкус на малина и банана.

Содржи ксилитол и флуориди за реминерализацијата на чувствителниот забен емајл и заштита од кариес и штетни киселини. Содржи Олафлур (1000 ppm). 

Паста за деца до 2 години.

Пакување: 55 мл

Содржина

Начин на употреба: кај деца до 2 год. забите да се мијат 2 пати на ден со мала количина паста (големина на зрно ориз) под надзор. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се