LACALUT Black&White Паста за заби, 75 мл

lacalut black & white toothpaste pasta za zabi crno belo
LACALUT Black&White Паста за заби, 75 мл
212,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054430C
favorite_border

Опис на производот

Специјална формула со активен јаглен – помага за враќање на природната белина и темелно чистење на забите. Содржи мицели за активно отстранување на забниот плак и заштита од забен камен.

Значително ја зацврстува гингивата и заштитува од гингивит. Содржи хидроксиапатит и флуориди за реминерализација на забниот емајл, одржувајќи го мазен и отпорен на кариес.  

  • Содржи натриум флуорид (1450ppm)
  • Само за возрасни

Пакување: 75 мл

Содржина

Начин на употреба: Четкајте ги забите наутро и навечер со мала количина паста (големина на зрно грашок),

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се