LACALUT Caries Protect Паста за заби 75 мл

LACALUT Caries Protect Паста за заби 75 мл
174,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
042735C
favorite_border

Опис на производот

Паста за заби за секојдневна употреба, специјално наменета за заштита од кариес на дневно ниво и подобрување на денталното здравје.

Главно обележје и основна предност на оваа паста е двојната комбинација на флуориди - неоргански и органски.

Дејство кое ќе го почувствувате веднаш:

  • Забележливо ja зацврстува гингивата
  • Го спречува настанувањето на парадонтопатијата
  • Го сопира крварењето
  • Делува антибактериски

Пакување: 75мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се