LACALUT Интердентални четки (S)

LACALUT Интердентални четки (S)
198,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
012074C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Интерденталните четкички се наменети за чистење и одржување на просторот помеѓу природните заби, каде пристапот со обична четка е отежнат или невозможен. Исто така тие се незаменлив алат при чистењето на просторот под и околу вештачките мостови и коронки, како и фиксните ортодонтски апарати.

Содржина

Lacalut интердентални четкички се произведени од најквалитетни материјали, хируршка жица која е лесно свитлива, а отпорна на кршење. Ергономска рачка овозможува лесно ракување, дури и за почетници. Достапни се во 4 различни големини, големина S, дијаметар 2,4 мм.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се