LACALUT Интердентални четки (XS)

LACALUT Интердентални четки (XS)
211,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
012067C
favorite_border

Опис на производот

Интерденталните четкички се наменети за чистење и одржување на просторот помеѓу природните заби, каде пристапот со обична четка е отежнат или невозможен. Исто така тие се незаменлив алат при чистењето на просторот под и околу вештачките мостови и коронки, како и фиксните ортодонтски апарати.

Содржина

Lacalut интердентални четкички се произведени од најквалитетни материјали, хируршка жица која е лесно свитлива, а отпорна на кршење. Ергономска рачка овозможува лесно ракување, дури и за почетници. Достапни се во 4 различни големини XS, дијаметар 2,0 мм.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се