LACALUT Јуниор паста за заби (6+ години), 55 мл

LACALUT Јуниор паста за заби (6+ години), 55 мл
164,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052834C
favorite_border

Опис на производот

Паста за млечни и млади трајни заби кај деца над 6 години. Без шеќер, со пријатен вкус на јаболко и ментол.

Содржи ксилитол и флуориди за зацврстување на забниот емајл и заштита од кариес и штетни киселини.

Содржи натриум флуорид (1400 ppm).

Пакување: 55 мл

Содржина

Начин на употреба: децата над 6 год. треба да ги четкаат забите 2-3 пати дневно по 2-3 минути, со кружни движења и мала количина паста (големина на зрно грашок).

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се