LACALUT Кидс паста за заби (2-6 години), 55 мл + подарок четка

lacalut kids 2-6 years toothpaste + toothbrush mild mint flavour pasta i cetka za deca
LACALUT Кидс паста за заби (2-6 години), 55 мл + подарок четка
156,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054666C
favorite_border

Опис на производот

Паста за млечни заби, без шеќер, со витамини А и Е, со пријатен вкус на питомо нане.

Содржи ксилитол и флуориди за реминерализација на забниот емајл и заштита од кариес и штетни киселини. Содржи натриум флуорид и Олафлур (1000 ppm).

За деца од 2-6 години.

Пакување: 55 мл + подарок четка

Содржина

Начин на употреба: кај деца до 6 год. забите да се мијат 2 пати на ден со мала количина паста (големина на зрно грашок) под надзор. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се