LACALUT Kids Паста за заби за деца од 4-8 години

LACALUT Kids Паста за заби за деца од 4-8 години
149,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
014065C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

Сигурна заштита за млечни и трајни заби, во периодот на смена. Специјалните зрнца за чистење на забите го елиминираат забниот плак. Со реминерализирачкото дејство на флурот се зголемува цврстината на забната глеѓ, а забите стануваат поотпорни на кариес и надворешни влијанија.

Освежителен вкус на питомо нане, без шеќер.             

Содржина на флуорид 500 ppm.

Пакување: 50 мл

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се