LACALUT Мулти ефект медицинска забна паста 75 мл

LACALUT Мулти ефект медицинска забна паста 75 мл
167,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
035641C
favorite_border

Опис на производот

Lacalut multi-effect пастата за заби содржи специфична комбинација на активни компоненти за идеална заштита комплетно на целата забна регија.

  • Натриум флуорид со ефект на реминерализација и заштита на оштетен и чувствителен забен емајл
  • Алуминиум и калциум лактат – за ублажување на воспалението и сопирање на крварењето во случај на гингивит и пародонтопатија
  • Фосфатни компоненти за одржувањена природната белина на забите
  • Калиум хлорид за неутрализација на непријатниот мирис и одржување долготраен свеж здив.

Дејство кое ќе го почувствувате веднаш:

  • Забележливо ja зацврстува гингивата
  • Го спречува настанувањето на парадонтопатијата
  • Го сопира крварењето
  • Делува антибактериски

Пакување: 75 мл

Содржина

Начин на употреба: Забите се четкаат два пати дневно.

Наменета е само за возрасни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се