LACALUT Whitening Антибактериски мицеларен раствор за уста, 500 мл

LACALUT Whitening Mouthwash rastvor tecnost za usta
LACALUT Whitening Антибактериски мицеларен раствор за уста, 500 мл
265,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051183C
favorite_border

Опис на производот

Го разложува забниот плак и ги отстранува површинските дамки на забите. Содржи антимикробен активен комплекс за подобра орална хигиена, намален број на бактерии и превенција од кариес. Ваквиот начин на дејство има долготраен ефект, нежен е за забниот емајл и гингивата. За цврсти и природно бели заби.

  • Го разложува забниот плак и ги отстранува површинските дамки на забите
  • Содржи антимикробен активен комплекс за подобра орална хигиена, намален број на бактерии и превенција од кариес
  • Ваквиот начин на дејство има  долготраен ефект, нежен е за забниот емајл и гингивата
  • За цврсти и природно бели заби

Пакување: 500 мл.

Содржина

Употреба: исплакнете ја устата со 15 мл раствор (половина од капачето) околу 30 секунди, а потоа исплукајте. Без голтање. Без измивање со вода. За многу чувствителни заби може да се употребува неколку пати дневно. Само за возрасни.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се