LACTOFLOR Биоплус, 60 капсули

LACTOFLOR Биоплус, 60 капсули
661,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
032166C
favorite_border

Опис на производот

Лактофлор биоплус + фибри со подобрена нова формула од шест милјарди активни бактерии: 

 • Lactobacillus acidophilus LLA-10
 • Lactobacillus bulgaricus LKZ-200
 • Lactobacillus rhamnosus LLR-L1
 • Streptococcus thermophilus LST-229
 • Bifidobacterium sp.(B.bifidum LBB-02, B.longum LBL-01, B.infantis LBI-04)

Пробиотиците се специјално култивирани добри бактерии кои допринесуваат за одржување на здравјето и животната способност на човечкиот организам:

 • Бактериите го подобруваат и зајакнуваат имунолошкиот систем
 • Помагаат за воспоставување на цревната микроба
 • Ја помагаат перисталтиката и функционирањето на цревата
 • Благопријатно влијаат при стомачни проблеми
 • Го подобруваат хранливиот биланс со што ги осигуруваат неопходните аминокиселини и природни витамини
 • Ја помагаат борбата со лошите бактерии како Е.Coli, Salmonela и други 

Пакување: 60 капсули.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се