LACTOGYN Орални капсули, 15 капсули

LACTOGYN Орални капсули, 15 капсули
430,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
008209C
favorite_border

Опис на производот

Lactogyn е прв пробиотик наменет специјално за жените кој се применува орално - преку устa.

Кај жените многу чести проблеми се пецкање и чешање во интимното подрачје, зголемен вагинален исцедок, проследени со бактериски, вирусни и габични инфекции. Lactogyn® овозможува зголемување на бројот на природните лактобацили во вагиналната флора и помага во лекување и превенирање на повторувачки инфекции.

Пакување: 15 капсули

Содржина

Употреба: За превенција се препорачува по 1 капсула на ден, 4 недели. Како помош во терапија на веќе постоечки вагинални проблеми се препорачува 2 капсули на ден. Со антибиoтска терапија, се зема на растојание најмалку од два часа.

Lactogyn е безбеден за користење во тек на целата бременост.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се