LACTOGYN Вагинални, 7 капсули

LACTOGYN Вагинални, 7 капсули
457,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
023887C
favorite_border

Опис на производот

Стресот, ослабнатиот имунитет, хормоналните влијанија и антибиотската терапија можат да доведат до влошување на квалитетот на нормалната вагинална флора и до одредени тегоби (пецкање, чешање во интимното подрачје и зголемен вагинален исцедок). Lactogyn вагиналните капсули се користат за обнова и одржување на природната рамнотежа на вагиналната флора. Со додатокот на млечна киселина обезбедуваме кисела Ph средина и со тоа дополнително допринесуваме во превенцијата.

Пакување: 7 капсули

Содржина

Употреба: Lactogyn вагиналните капсули потребно е да ги ставите длабоко во вагината, најдобро навечер пред спиење.

Состав: една вагинална капсула Lactogyn содржи пробитоик и млечна киселина.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се