LIFE CARE Еластичен хипоалергенски фластер 10 м х 2.5 цм

LIFE CARE Еластичен хипоалергенски фластер 10 м х 2.5 цм
75,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051231C
favorite_border

Опис на производот

  • Еластичен хипоалергенски фластер
  • 10 м x 2.5 цм 
  • Нестерилен 
  • Пропустлив за воздух
  • Наменет за чувствителна кожа
  • Да се употребува согласно наведените инструкции

Пакување: 1 лента - фластер

Содржина

Состав: 100% порозен еластичен неткаен материјал, хипоалергенски поли-акрилат.

Употреба

  • Одлепете ја потребната количина и скинете
  • Поставете без притискање на чиста и сува кожа
  • Чувајте го останатиот дел во оригиналното пакување
  • Производот не содржи латекс

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се