LIFE CARE Фластер за плускавци, 5 парчиња

LIFE CARE Фластер за плускавци, 5 парчиња
239,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051232C
favorite_border

Опис на производот

  • Фластер за плускавци
  • За еднократна употреба
  • Ја намалува болката и притисокот
  • Го забрзува заздравувањето
  • Лесно се прилагодува на кожата
  • Водоотпорен

Фластер за плускавци кој помага во олеснување на болката која настанува при триење и притисок. Помага при зараснување на раната од плускавци и истовремено ја заштитува од микроорганизми и прав.

Пакување: 5 фластери

Содржина

Состав: полиуретански филм, хидрогел, карбоксиметилцелулоза, желатин. 

Употреба: Исчистете ја и исушете ја раната. Отворете го внимателно пакувањето.
Отстранете ја лентата од фластерот.
Добро прилепете на кожата.
Носете го фластерот 2-3 дена додека сам не падне.

Предупредување: Да не се користи во случај на иритација. Да не се користи кај пациенти со дијабет. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се