LIFE CARE Hot&Cold Гел компреса, 1 парче

Life Care hot & cold compress 13x13cm L1013 kompresa toplo ladno
LIFE CARE Hot&Cold Гел компреса, 1 парче
150,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
054549C
favorite_border

Опис на производот

  • За повеќекратна употреба
  • Погодно за замрзнување / за загревање во миокробранова печка
  • Нестерилен производ
  • Не содржи латекс
  • Димензија 13 цм х 13 цм
  • Немојте да го употребувате производот доколку пакувањето е оштетено

Пакување: 1 компреса

Содржина

Состав: глицерин, натриум карбоксиметил целулоза, вода; обвивкае: најлон.

Употреба:

  • Употреба на топла компреса:

Загрејте ја гел компресата во микробранова печка 50 секунди или во топла вода. Причекајте околу 3 минути поставете ја на саканото место. Чувајте го производот на собна температура.

  • Употреба на ладна компреса:

Оставете ја гел компресата во замрзнувач во тек на најмалку 30 минути. Поставете ја на саканото место.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се