LIFE CARE Ханзапласт различни димензии, 25 парчиња

LIFE CARE Ханзапласт различни димензии, 25 парчиња
54,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
051228C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

 • Нестерилен ханзапласт
 • Различни димензии
 • 5 x (19 мм x 72 мм) 
  5 x (19 мм x 72 мм ) 
  5 x (19 мм x 72 мм)
  4 x (25мм x 72 мм)
  4 x (25 мм)
  2 x (38 мм x 38 мм)
 • За еднократна употреба
 • Водоотпорен
 • Пропустлив за воздух

Пакување: 25 парчиња

Содржина

Состав: 100% памук, полиетиленски филм. Производот не содржи латекс.

Употреба
Отворете го внимателно пакувањето.
Отстранете ја лентата од фластерот со чисти раце.
Добро прилепете на кожата.

Да се чува на ладно и суво место, на температура од 10-30°С, заштитено од сончева светлина и влага.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се