LIFE CARE Кохезивен завој - самолеплив 2.5 цм x 4.5 м

LIFE CARE Кохезивен завој - самолеплив 2.5 цм x 4.5 м
87,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051239C
favorite_border

Опис на производот

  • Кохезивен завој
  • 2.5 цм x 4.5 м
  • Нестерилен производ
  • Самолеплив завој
  • Пред употреба прочитајте ги приложените инструкции

Екстра флексибилен и удобен завој, наменет за употреба кај сите видови на спортски активности и физиотерапија за поддршка на зголобовите. Завојот е самплеплив, цврсто се припојува, не се лизга дури и при потење.
Овозможува компресија, еластичност и поддршка. Се отстранува од кожата лесно и безболно без да остава траги.

Пакување: 1 завој

Содржина

Состав: памук, полиамид, природна гума.

Употреба

  • Поставете ја надворешната страна на завојот на кожата
  • Првиот слој поставете го без стегање
  • Продолжете со поставување на завојот со стегање доволно да даде поддршка
  • Пресечете колку мислите дека е доволно и прилепете го крајот на завојот без притискање

Да се чува на ладно и суво место, заштитено од влага и сончева светлина, на температура од 10-30°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се