LINDT Excellence Темно чоколадо со портокал, 100 г

LINDT EXCELLENCE intense orange dark chocolate with almond slivers temno cokolado so portokal
LINDT Excellence Темно чоколадо со портокал, 100 г
172,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
040547C
favorite_border

Опис на производот

Богата, луксузна чоколада направена со најдобрите состојки.

Совршената мешавина на интензивно темно чоколадо комбинирана со нежни парчиња портокал и вкусни парчиња бадем за да се создаде искуство за лекување на сите сетила.

Уживајте во мазната текстура и длабоката боја, уживајте во задоволувачкиот остар лак на исклучително тенките дијаманти и негувајте ги богатите арома пред конечно да се препуштите на интензивната симфонија на вкусовите на какаото додека интензивното темно чоколадо Lindt се топи на јазикот.

Нето-тежина: 100 г

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се