LipineRve, 20 капсули

LipineRve, 20 капсули
849,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Шифра
048210C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

  • R-алфа липоична киселина, 300 мг

Пакување: 20 капсули

Содржина

Состав: 

  1 капсула (препорачана дневна доза) %НРВ U 100,0 г
R-алфа липоична киселина, натриумова сол 300 мг   71,4

*Нутритивна референтна вредност

Состојки: R-алфалипоична киселина, натриумова сол, средство за зголемување на волуменот: микрокристална целулоза.

Начин на употреба:

  • Возрасни: Еднаш дневно, земете една капсула еден час пред оброк. Се препорачува да се користи подолг временски период.

Препорачаната дневна доза не треба да се надминува.
Додатоците во исхраната не можат да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана!
Да се чува вон дофат на деца.

Предупредување:
Производот не треба да го користат луѓе кои се преосетливи на било која од состојките на производот.
Производот не е наменет за употреба кај деца, бремени жени, доилки.
Не се препорачува земање млеко и млечни производи, храна и додатоци со калциум, магнезиум, цинк и железо, како резултат на можниот намален ефект на самиот производ.

Начин на чување:
Да се чува во оригиналното пакување, заштитен од светлина и влага на температури до 25 °C.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се