LISTERINE Advanced White Антибактериска течност за уста, 250 мл

LISTERINE Advanced White mouthwash mild taste 250 ml / tecnost za usta
LISTERINE Advanced White Антибактериска течност за уста, 250 мл
232,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
038068C
favorite_border

Опис на производот

  • Моќните есенцијални масла уништуваат 99% од бактериите што предизвикуваат забен каменец
  • Ја чисти површината на забите
  • Со двојно дејство: ги отстранува упорните дамки и спречува појава на дамки во иднина
  • Неабразивна технологија за избелување на забите што не ја оштетува забната глеѓ
  • Со флуорид за реминерализација и зајакнување на забите (220 ppm F)
  • Со благ вкус
  • За возрасни и деца над 12 годишна возраст

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: Aqua, Sorbitol, Propylene Glycol, Tetrapotassium Pyrophosphate, Pentasodium Triphosphate, Citric Acid, Poloxamer 407, Aroma, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Caprylyl Glycol, Eucalyptol, Thymol, Sodium Saccharin, Menthol, Sodium Fluoride, Sucralose, Contains Sodium Fluoride (220 ppm F).

Начин на употреба: се користи наутро и навечер по четкање на забите. 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се