LISTERINE Антибактериска течност за уста со зелен чај, 500 мл

LISTERINE green tea mild taste 500 ml voda za usta tecnost rastvor
LISTERINE Антибактериска течност за уста со зелен чај, 500 мл
304,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
041812C
favorite_border

Опис на производот

  • Со додаден флуорид, есенцијални масла и екстракт од зелен чај
  • Ја спречува појавата и го намалува постојниот забен плак, што е најчеста причина за болести на непцето
  • Ги уништува бактериите меѓу забите
  • Го освежува здивот
  • Без алкохол
  • За возрасни и деца над 6 годишна возраст
  • Со флуорид - 220 ppm F

Пакување: 500 мл.

Содржина

Состав: вода, пропилен гликол, сорбитол, натриум лаурил сулфат, полоксамер 407, натриум сахарин, арома, еукалиптол, бензоева киселина, натриум бензоат, метил салицилат, тимол, натриум флуорид, ментол, сукралоза, екстракт од лист на Camellia Sinensis, кофеин, CI 47005, CI42053.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се