LISTERINE Nightly Reset Антибактериска течност за уста, 400 мл

listerine night reset mouthwash 500 ml tecnost za usta
LISTERINE Nightly Reset Антибактериска течност за уста, 400 мл
250,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046532C
favorite_border

Опис на производот

Формула што дејствува во текот на ноќта, уништувајќи ги бактериите што се наталожиле во текот на денот. Поради високото ниво на флуорид врши реминализација на забниот емајл, со што забите се поотпорни.

  • Чисти длабински и онаму каде четкичката не може да допре
  • Го намалува забниот плак
  • Го спречува таложењето на бактериите
  • Го намалува создавањето на киселините, предизвикано од јадење и пиење, кои им штетат на забите
  • Помага во спречување на појава на кариес
  • Без алкохол
  • За возрасни и деца над 12 годишна возраст

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua, Sorbitol, Propylene Glycol, Xylitol, Poloxamer 407, Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Fluoride, Benzoic Acid, Eucalyptol, Sodium Benzoate, Methyl Salicylate, Aroma, Thymol, Menthol, Sodium Saccharin, Sucralose, CI 16035, CI 42090, Contains Sodium Fluoride (450 ppm F).

Употреба: користете два пати дневно, наутро и навечер, по четкањето на забите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се