LISTERINE Teeth&Gum Defence Антибактериска течност за уста, 250 мл

LISTERINE Teeth&Gum Defence Антибактериска течност за уста, 250 мл
191,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
023502C
favorite_border

Опис на производот

  • Ги зајакнува забите и ги штити од појава на кариес
  • Го намалува забниот каменец, благодарение на што непцата се здрави, а дејствува дури и под линијата на забите
  • Го освежува здивот
  • Содржи натриум флуорид (300 ppm F)
  • Со вкус на ментол
  • За возрасни и деца над 12 годишна возраст

Пакување: 250 мл

Содржина

Состав: Aqua, Alcohol, Sorbitol, Poloxamer 407, Benzoic Acid, Zinc Chloride, Sodium Saccharin, Eucalyptol, Aroma, Sodium Fluoride, Methyl Salicylate, Thymol, Sodium Benzoate, Menthol, Sucralose, CI47005, CI 42053. Contains Sodium Fluoride (300 ppm F-).

Употреба: користете ја течноста двепати дневно. Ефектот е поголем доколку се користи двапати дневно наутро и навечер, по четкање на забите. Ставете 20 мл во чаша, плакнете ги забите и непцата 30 секунди, потоа плукнете.

Растворот не е наменет за деца под 12 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се