LISTERINE Total Care Антибактериска течност за уста, 1000 мл

Listerine TOTAL CARE Clean Mint 1 Litre 6 in benefits mouthwash / antibakteriska tecnost za usta
LISTERINE Total Care Антибактериска течност за уста, 1000 мл
390,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052444C
favorite_border

Опис на производот

За секојдневна орална нега, користете Listerine Total Care двапати дневно, клинички е докажано дека чисти и заштитува со 6 придобивки за целокупно орално здравје.

  • Нуди 12-часовна заштита од бактерии
  • Дејствува под гингивалната линија
  • Го чисти просторот меѓу забите
  • Го зајакнува забниот глеѓ
  • Помага во спречување од појава на забен камен
  • Ги заштитува непцата
  • Заштитува од појава на кариес
  • Го намалува забниот плак
  • Помага во одржување на природната белина на забите
  • Го освежува здивот

Пакување: 1000 мл

Содржина

Состав: вода, алкохол, сорбитол, полоксамер 407, бензоева киселина, цинк хлорид, еукалиптол, арома, натриум сахарин, метил салицилат, тимол, ментол, натриум флуорид, натриум бензоат, сукралоза, пропилен гликол, ci 16035, ci 42090, содржи натриум флуорид (220 ppm f).

Употреба: користете ја течноста двепати дневно. Ефектот е поголем доколку се користи двапати дневно наутро и навечер, по четкање на забите. Ставете 20 мл во чаша, плакнете ги забите и непцата 30 секунди, потоа плукнете.

Растворот не е наменет за деца под 12 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се