LISTERINE Total Care Smooth Mint 6 во 1 Антибактериска течност за уста, 500 мл

LISTERINE Total Care Smooth Mint 6 in 1 500ml rastvor tecnost za usta
LISTERINE Total Care Smooth Mint 6 во 1 Антибактериска течност за уста, 500 мл
304,00 ден.
227,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Акција
Шифра
040497C
favorite_border

Опис на производот

  • Го намалува забниот плак
  • Го одржува здравјето на непцата
  • Содржи флуорид
  • Спречува појава на забен камен и помага забите да останат природно бели
  • Ги уништува бактериите што предизвикуваат забен плак 
  • Го освежува здивот

Пакување: 500 мл.

Содржина

Состав: вода, сорбитол, пропилен гликол, полоксамер 407, натриум лаурил сулфат, арома, еукалиптол, цинк хлорид, бензоева киселина, натриум бензоат, метил салицилат, тимол, натриум сахарин, натриум флуорид, ментол, сукралоза, CI 16035, CI 42090. Содржи натриум флуорид (220 ppm).

Начин на употреба: се користи наутро и навечер по четкање на забите. 

Растворот не е наменет за деца под 6 години.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се