LOREAL Elseve Full Resist [Aminexil] Шампон за цврста коса, 400 мл

Loreal Paris Elseve Full Resist Aminexil, Reinforcing Shampoo 400 ml sampon za zajaknuvanje na slaba kosa
LOREAL Elseve Full Resist [Aminexil] Шампон за цврста коса, 400 мл
361,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
021494C
favorite_border

Опис на производот

Шампон за нега и зајакнување на слаба и кршлива коса склона кон опаѓање. Формула збогатена со аминексил и додатоци за коса (биотин+аргинин), ја прави косата поотпорна. 

  • 2 пати помалку влакна на четката за коса
  • 100% рециклирачко пакување

Пакување: 400 мл

Содржина

Состав: Aqua/ Water, Sodium Laureth Sulfate, Dimethicone, Coco-betaine, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Diaminopyrimidine Oxide, Cocamide Mipa, Sodium Benzoate, Sodium Hydroxide, Arginine, Salicylic Аcid, Limonene, Fumaric Acid, Biotin, Carbomer, Citric Acid, Hexylene Glycol, Parfum / Fragrance. (F.I.L. Z70017474/1).

Употреба: нанесете на влажна коса, измасирајте, исплакнете.

Претпазливот: Во случај на контакт со очите, веднаш добро измијте ги.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се