LOREAL Revitalift Хидратантна крема за околу очи, 15 мл

LOREAL Revitalift Хидратантна крема за околу очи, 15 мл
837,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
002722C
favorite_border

Опис на производот

Подобрена формула која ги смалува различните видови брчки (хоризонтални и вертикални). Збогатена со напреден про-ретинол, активни состојки против брчки и фиброеластил комплекс, кој помага при зацврстување на кожата и изедначување на тенот.

Резултат: кожата околу очите е веднаш хидрирана, а тонот е изедначен. После 4 недели, брчките околу очите се намалени за -37%*.

*Козметичко, клинички тест на 37 жени.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: aqua/water, dimethicone, glycerin, c12-15 alkyl benzoate, Shorea robusta butter / Shorea robusta seed butter, stearic acid, palmitic acid, peg-100 stearate, glyceryl stearate, peg-20 stearate, stearyl alcohol, paraffin, glycine soja protein/soybean protein, triethanolamine, caffeine, isohexadecane, phenethyl alcohol, hydrolyzed soy protein, acetyl trifluoromethylphenyl valylglycine, faex extract / yeast extract, polysorbate 80, acrylamide/sodium acryloyldimethyltaurate copolymer, acrylates copolymer, cetyl alcohol, retinyl palmitate, potassium sorbate, methylparaben, sodium benzoate, chlorhexidine digluconate, ethylparaben, phenoxyethanol.

Употреба: нанесете од кремата секое утро и/или вечер на внимателно исчистена кожа околу очите.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се