MAFLEUR Масло од арган за потхранување на косата, 100 мл

Mafleur Nourishment Hair Argan Oil 100ml arganovo maslo za kosa
MAFLEUR Масло од арган за потхранување на косата, 100 мл
639,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
056466C
favorite_border

Опис на производот

Мafleur® Nourishment Hair Аrgan Оil Масло од арган за потхранување на косата.

 • За слаба коса и суви врвови
 • 100% чист природен производ
 • Без конзерванси, вештачки ароми и силикони
 • Богато со антиоксиданси
 • Погодно за вегани и вегетаријанци
 • Особено погодно за руса и слаба коса, и суви врвови
 • Ја потхранува, хидрира и обновува оштетената коса
 • Ја подобрува густината, виталноста и сјајот на косата и ја штити од штетни надворешни влијанија
 • Се апсорбира, без чувство на тежина
 • За надворешна употреба

Балансирана комбинација на растителни масла (арган, сончоглед, макадамија, кокос и есенцијално масло од грејпфрут), екстракти (рузмарин) и витамини (Е, Ц), есенцијални за нега на косата.

Пакување: 100 мл. 

Содржина

Состојки: масло од сончоглед*, масло од макадамија, масло од кокос*, масло од арган, есенцијално масло од грејпфрут, екстракт од рузмарин, токоферол, лецитин (од растителни масла), аскорбил палмитат (природно добиен витамин Ц растворлив во масло), лимонен**, цитрал**.
*органска активна состојка
**од есенцијални масла

Употреба: Нанесете од маслото на коренот на косата најмалку 30 минути пред миење. Да не се користи во случај на алергии. Да се чува подалеку од дофат на деца. Да се избегнува контакт со очи.
Да се чува на температура до 25°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се

Албански

Mafleur® Nourishment Hair argan oil Vaj argani për ushqimin e flokëve.

 • Për flokë të dobët dhe maja të thata
 • Produkt natyral 100% i pastër
 • Pa konservues, aroma artificiale dhe silikone
 • I pasur me antioksidantë
 • I përshtatshëm për veganë dhe vegjetarianë
 • Veçanërisht i përshtatshëm për flokë bjonde dhe të dobët, si dhe maja të thata
 • Ushqen, hidraton dhe rikthen flokët e dëmtuar
 • Përmirëson dendësinë, vitalitetin dhe shkëlqimin e flokëve dhe i mbron nga ndikimet e jashtme të dëmshme
 • Përthithet, pa u ndjerë i rëndë
 • Për përdorim të jashtëm

Kombinim i balancuar i vajrave bimorë (argani, luledielli, makadamia dhe vajit esencial të kokosit dhe grejpfrutit), ekstrakteve (rozmarinës) dhe vitaminave (E, C), thelbësore për kujdesin e flokëve. 

Përdorimi: Aplikojeni vajin në rrënjët e flokëve të paktën 30 minuta para larjes. Të mos përdoret në rast alergjie. Mbajeni larg fëmijëve. Shmangni kontaktin me sytë. 

Përbërësit: vaj luledielli*, vaj makadamia, vaj kokosi*, vaj argani, vaj esencial grejpfruti, ekstrakt i rozmarinës, tokoferol, lecithin (nga vajrat bimorë), palmitat askorbil (vitaminë C e përftuar në mënyrë natyrale e tretshme në vaj), limonen**, citral**.
*përbërës aktiv organik
**nga vajra esencialë 

Të ruhet në temperaturë deri në 25°C. 

Paketimi: 100 ml.