MARISOL Panthenol Спреј раствор за нос, 50 мл

MARISOL Panthenol Спреј раствор за нос, 50 мл
312,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
007030C
favorite_border

Опис на производот

  • Наменет е за лица кај кои е отежната физиолошка функција на носната слузокожа, како и за одржување на секојдневната хигиена на носната шуплина
  • Marisol panthenol растворот ја враќа природната влажност на носната слузокожа, способноста за самопречистување и нормална продукција на слуз која ја штити од сушење и механички надразнувања (чад, прав итн.)
  • Растворот е збогатен со калциум-Д-пантотенат кој го подобрува процесот на епителизација кај иритираната и оштетена носна слузокожа
  • Со редовно испирање на носната шуплина, неколку пати дневно, се намалува можноста за инфекција на горните дишни патишта

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав
1 мл спреј содржи 20 мг Ca-D-пантотенат, 9 мг морска сол.
Растворувач: прочистена вода.
Содржи конзерванс: бензалкониум хлорид 0,1 мг/мл.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се