MARNYS Арника масло за масажа, 50 мл

marnys Tonifying oil Arnica maslo od arnika masaza toniranje
MARNYS Арника масло за масажа, 50 мл
366,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052332C
favorite_border

Опис на производот

Ја омекнува и обновува кожата, и помага за олеснување на уморни нозе.

Маслото од арника на MARNYS® е 100% растително масло за тело со лесна, течна текстура. Совршено е за уморни нозе, бидејќи го поттикнува активирањето на микроциркулацијата на кожата и придонесува за обновување и тонирање на Вашата кожа.

Маслото од арника на MARNYS® и неговите состојки имаат придобивки за кожата, бидејќи овој производ:

  • Ја активира кожната микроциркулација
  • Ја омекнува и го подобрува изгледот на кожата
  • Го враќа сјајот на кожата
  • Формулирано е со 100% природни етерични масла за тонирање на кожата
  • Погодно е за сите типови кожа

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: 100% природно етерично масло од арника.

Употреба:

  • Се нанесува еднаш дневно на влажна или сува кожа со нежна масажа додека не се апсорбира целосно.

  • Ова масло може да се користи во комбинација со хидратантна крема или лосион за дневна нега: на дланката, додадете ја потребната количина хидратантна крема и масло од арника. Измешајте и намачкајте со нежна масажа на вашето тело.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се