MARNYS Есенцијално масло од бергамот, 15 мл

marnys essencial oil bergamota bergamote esencijalno maslo bergamot
MARNYS Есенцијално масло од бергамот, 15 мл
279,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
046736C
favorite_border

Опис на производот

Есенцијално масло од бергамот (Citrus bergamia)

  • 100% чисто и природно

Арома:

  • Д-лимонен
  • Линалил ацетат
  • Линалол

Главни карактеристики:

  • Седативно и карминативно дејство
  • Антиинфективно и антиинфламаторно својство

Психосоматска активност: eтерично масло од бергамот е идеално за оние кои имаат потреба од релаксирана атмосфера што помага во избегнување на стресот од секојдневниот живот.

Кулинарна активност: aромата на бергамот се смета дека е малку кисела и горчлива.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: есенцијално масло од кора од свежо овошје на бергамот (Citrus bergamia).

Начин на употреба: секогаш разредено, 1-2 капки, во 250 мл сок, чај, салата итн.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Пакувано во заштитена атмосфера.

Погодно за употреба во храна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се