MARNYS Есенцијално масло од еукалиптус, 15 мл

marnys essencial oil eucalipto eucalyptus esencijalno maslo eukaliptus
MARNYS Есенцијално масло од еукалиптус, 15 мл
200,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046737C
favorite_border

Опис на производот

Есенцијално масло од еукалиптус  (Eucalyptus globulus)

  • 100% чисто и природно

Арома:

  • 1.8 цинеол

Главни карактеристики:

  • Антибактериско, антифунгално и антивирално својство
  • Респираторен антисептик
  • Ефикасно делува против настинка
  • Експекторант

Други активности: се користи за да се обезбеди асепса во јавните објекти во текот на зимата, кога се зголемуваат случаите на респираторни проблеми.

Кулинарна активност: широко се користи во националните и интернационалните кујни за зајакнување на вкусот на чаеви, салати, креми направени од компир и путер.

Пакување: 15  мл

Содржина

Состав: есенцијално масло од листови еукалиптус (Eucalyptus globulus).

Начин на употреба: секогаш разредно, 1-2 капки, во 250 мл сок, чај, салата итн. Максимум еднаш дневно.  

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Пакувано во заштитена атмосфера.

Погодно за употреба во храна.

 

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се