MARNYS Есенцијално масло од лаванда, 15 мл

marnys essencial oil lavanda esencijalno maslo
MARNYS Есенцијално масло од лаванда, 15 мл
462,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
046734C
favorite_border

Опис на производот

Есенцијално масло од лаванда (Lavandula angustifolia)

  • 100% чисто и природно

Арома

  • линалол

  • линалил ацетат

Главни карактеристики:

  • Моќно антиспазматично својство
  • Смирувачко и седативно дејство, антидепресив

  • Анти инфективно (антибактериско, антивирално, бактериостатско својство)

  • Аналгетик

  • Хипотензив

  • Лековито и регенеративно својство

Други активности:

Историски гледано, се користи за лекување на вртоглавица и анксиозност предизвикана од гадење или промени во однесувањето. Други чести употреби на есенцијалното масло од лаванда е како репелент за инсекти, освежувач на воздух, како мирис на домашен текстил и др.

Кулинарна активност:

Лавандата е една од најпопуларните ароматични билки во француската кујна.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: есенцијално масло од цвет на лаванда (Lavandula angustifolia).

Употреба: секогаш разредно, 1-2 капки, во 250 мл сок или чај, салата итн. Максимум еднаш дневно.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Пакувано во заштитена атмосфера.

Погодно за употреба во храна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се