MARNYS Есенцијално масло од пеперминт, 15 мл

marnys essencial oil menta piperita esencijalno maslo pepermint nane mentol
MARNYS Есенцијално масло од пеперминт, 15 мл
235,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
046738C
favorite_border

Опис на производот

Есенцијално масло од пеперминт (Mentha piperita)

  • 100% чисто и природно

Арома:

  • ментол
  • ментон

Главни карактеристики:

  • Антиинфективно својство (антибактериско, антивирусно, антифунгално)
  • Општ тоник за стимулација
  • Дејство против настинка, експекторант
  • Антивоспалително, уринарно и интестинално својство
  • Деконгестив за простата
  • Менструален регулатор

Други активности: се употребува во парфеми, козметика, сапуни, бонбони, репеленти за пајаци, па дури и против гадење при патување.

Пакување: 15 мл

Содржина

Состав: есенцијално масло од пеперминт (Mentha piperita).

Начин на употреба: секогаш разредно, 1-2 капки, во 250 мл сок, чај, салата итн. Максимум еднаш дневно.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Пакувано во заштитена атмосфера.

Погодно за употреба во храна.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се