MARNYS Инмупек дефенс, 20 шишенца

marnys immupec deffens echinacea elderberry seabuckthorn vitamins vitamini bozel volcji trn ehinacea imunitet difens
MARNYS Инмупек дефенс, 20 шишенца
945,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
044953C
favorite_border

Опис на производот

INMUPEC DeFEnS

Волчји трн, ехинацеа, бозел и витамини.

  • Со стевиа

Главни придобивки:

  • Овозможува ремисија на симптомите и опоравување од горните респираторни инфекции
  • Го намалува времетраењето на настинка и грип и ги намалува компликациите за повеќе од 90%

Дејство на состојките:

Заштита на епителната слузница на респираторниот тракт.

  • Волчји трн – содржи фенолни соединенија, липиди и витамин Ц
  • Витамин Ц – има директен антиоксидантен капацитет и придонесува за заштита на ткивата
  • Природен витамин Е – главниот антиоксидант растворлив во масти, кој ги штити клеточните мембрани од формирањето на слободните радикали за време на инфекцијата
  • Комбинацијата на ехинацеа и бозел придонесува за ремисија на симптомите на грип, кај повеќе од 50% од 400 испитаници

Намалување на симптомите на грип: кашлица, замор, мијалгија, треска, главоболка.

За возрасни и деца од 12 годишна возраст. 

Пакување: 20 шишенца х 10 мл

Содржина

Состав: 10 мл раствор содржи:            

    %ПДВ*
Волчји трн 200 мг /
Ехинацеа  150 мг /
Бозел    100 мг /
Витамин Ц  60 мг 75
Ниацин  12 мг 75
Витамин Е  9 мг 75
Витамин Б6 1.05 мг 75
Рибофлавин 1.05 мг 75
Тиамин 825 мкг 75
Фолна киселина 150 мкг 75
Биотин 37.5 мкг 75
Витамин Б12  1.875 мкг 75

*препорачано дневно внесување

Состојки: дејонизирана вода, растителен глицерин, волчји трн (Hippophae rhamnoides) концентрат, ехинацеа (Echinacea purpurea) концентрат, бозел (Sambucus nigra) концентрат, витамин Ц, ниацин, (витамин Е), витамин Б6, рибофлавин, тиамин, фолна киселина, биотин, витамин Б12, конзерванс (калиум сорбат), засладувач (стевиол гликозиди) и арома.

Употреба: едно (1) шишенце на ден. Протресете добро пред употреба. Производот не претставува замена на балансирана исхрана. Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Начин на чување: да се чува на температура до 30 °С. Да се чува на места недостапни за деца. Пакувано во заштитена атмосфера.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се