MARNYS Макадамија масло, 50 мл

MARNYS-Macadamia-Intensive-Moisturising-Oil makadamija maslo
MARNYS Макадамија масло, 50 мл
349,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052330C
favorite_border

Опис на производот

Маслото од макадамија на MARNYS® е 100% растително, добиено од семето кое го содржи оревот Macadamia integrifolia.

Хидратантно и смирувачко масло, кое ја обновува и потхранува кожата. Со лесна и мазна текстура, брзо се апсорбира без да остави масни траги.

Идеално за нанесување на лицето или масажа на телото. Одлично базно масло за етерични масла.

Својства:

  • Одличен извор на омега-7 масна киселина која помага во обновување и потхранување на кожата
  • Лесна и мазна текстура
  • Брзо се апсорбира и не остава масни траги
  • Погодно за кожата на лицето и телото
  • Одлично базно масло за етерични масла
  • Совршено како масло за масажа
  • 100% растително масло
  • Нема состојки од животинско потекло
  • Рециклирачко пакување

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: 100% растително масло од семе на оревот Macadamia integrifolia.

Употреба: нежно масирајте го потребното количество масло на чиста, сува кожа секое утро и/или навечер.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се