MARNYS Melatovit Липозомален мелатонин, 30 мл

MARNYS Melatovit liposomal 1mg lipozomalen melatonin
MARNYS Melatovit Липозомален мелатонин, 30 мл
450,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
054275C
favorite_border

Опис на производот

  • Додаток на исхрана
  • Со шеќер и засладувач
  • Погодно за вегани
  • Со вкус на портокал
  • Погодно за луѓе интолерантни на глутен

Мелатонинот придонесува во намалување на времето потребно за заспивање.

Пакување: 30 мл

Содржина

Состав (во 0.5 мл):

  • Мелатонин 1 мг

Состојки: вода, фруктоза, растителен глицерин, емулгатори (полисорбат 20 и фосфатидил холин од сончогледов лецитин), арома (портокал), мелатонин, средство за регулирање на киселина (лимонска киселина), конзерванс (калиум сорбат), разредувач (ксантан гума) и засладувач (сукралоза).

Употреба: се препорачува дневна доза од 1 мг (0.5 мл) непосредно пред легнување

Протресете добро пред употреба.

Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и за здрав начин на живот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на места недостапни за деца.

Да се чува на температура до 30°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се