MARNYS Невен масло, 50 мл

Marnys Soothing  oil Calendula, Marigold maslo od neven
MARNYS Невен масло, 50 мл
587,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
052333C
favorite_border

Опис на производот

Маслото од невен на MARNYS® за смирување и омекнување е 100% ботаничко масло формулирано за сите типови кожа, особено за чувствителна кожа склона кон иритација.

Со екстракти од невен и бреза кои ја смируваат, омекнуваат и помагаат природно да се регенерира вашата кожа.

Маслото од невен е идеално за хидратација, смирување и омекнување на кожата на деца од 3 годишна возраст.

Својства:

  • Невенот помага за обновување на кожата оштетена од сонце
  • Невенот ја смирува, омекнува и освежува кожата
  • Содржи бреза, која ја смирува и регенерира кожата
  • Погодно за сите типови кожа, особено сува, чувствителна кожа склона кон иритација
  • 100% растително масло
  • Нема состојки од животинско потекло
  • Рециклирачко пакување

Пакување: 50 мл

Содржина

Состав: 100% ботаничко масло

Употреба: нанесете 1-2 пати на ден со нежна масажа додека не се апсорбира целосно.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се