MARNYS Нобилетил, 20 шишенца

MARNYS NOBILETIL 20x11ml nobiletin maticen mlec folna kiselina
MARNYS Нобилетил, 20 шишенца
1.239,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
045788C
favorite_border

Опис на производот

NOBILETIL е додаток на исхраната кој содржи матичен млеч, нобилетин, фолна киселина и пантотенска киселина.

Пантотенската киселина придонесува за нормални ментални перформанси.

Фолатите придонесуваат за нормална психолошка функција.

Пакување: 20 шишенца х 11 мл

Производител: Martinez Nieto SA Ctra.La Aljorra KM 4,6 Cartagena Шпанија. 

Содржина

Состав (во 11 мл):  

    %ПДВ*
Матичен млеч   2000 мг /
Пантотенска киселина 6 мг 100
Нобилетин 3.4 мг /
Фолна киселина 200 мкг 100

*препорачано дневно внесување

Состојки: дејонизирана вода, матичен млеч, фруктоза, ароми (портокал и природни ароми), регулатор на киселост (лимонска киселина), маслиново масло, конзерванс (калиум сорбат), витамин Б5 (калциум пантотенат), нобилетин (Citrus depressa концентриран прашок) и витамин Б9 (фолна киселина).  

Пакувано во заштитена атмосфера.

Употреба: едно (1) шишенце на ден, пред појадок.  Протресете добро пред употреба.

Додатоците на исхрана на треба да се користат како замена на балансирана исхрана.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.

Да се чува на места недостапни за деца.

Да се чува на температура до 30°С

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се