MARNYS Органско масло од оригано, 30 мл

MARNYS organic oregano oil / organsko maslo od origano
MARNYS Органско масло од оригано, 30 мл
747,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Шифра
045119C
favorite_border

Опис на производот

Маслото од оригано се добива од лисјата на растението оригано, ботанички познато како Origanum vulgare.

 • Маслото од оригано содржи карвакрол - најзастапен фенол во маслото и главна антибактериска состојка која има силно негативно влијание врз микроорганизмите кои предизвикуваат разни инфекции во човечкото тело
 • Маслото од оригано исто така содржи и тимол - природен антимикотик, кој исто така го поддржува имунолошкиот систем и заштитува од токсини
 • Една од состојките е и розмаринската киселина - моќен антиоксиданс кој помага во заштита од оштетувања предизвикани од слободни радикали
 • Ги елиминира микроорганизмите од респираторниот, гастроинтестиналниот, уринарниот, гениталниот систем и кожата
 • Претставува моќен природен антиоксиданс, го штити организмот од стрес и го зајакнува одбранбениот систем

Значително помага при:

 • Уринарни инфекции (намалува воспаление)
 • Бронхитис, ринитис, настинка и продуктивна кашлица
 • Потешкотии при дигестија на храната и дисбаланс на цревната флора
 • Ревматски болки
 • Намалува холестерол и шеќер во крвта
 • Го подобрува одбранбениот систем на организмот

Пакување: 30 мл

Содржина

Ориганото е растение од исто семејство како нането и содржи соединенија наречени феноли, терпени и терпеноиди, кои имаат моќни антиоксидантни својства и се одговорни за неговиот мирис.

Употреба: маслото се употребува 1-8 пати дневно по 1-3 капки кои се раствораат во мала количина течност.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се