MARNYS Прополвит дефенс, 20 шишенца

MARNYS Прополвит дефенс, 20 шишенца
1.500,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
040957C
favorite_border

Во моментов услугата за достава е достапна само во град Скопје

Опис на производот

PROPOLVIT DeFEnS - Матичен млеч, прополис, колострум, шитаке, реиши и витамин Б6.

Propolvit Defens е додаток на храна за соочување со сезонски промени, комбинација на витамин Б6, матичен млеч, прополис, колострум, реиши и шитаке во ампули за пиење, фаворизирајќи рамнотежа помеѓу енергијата и имунитетот.

Неговата форма за пиење во една доза го прави идеален производ за пријатен, лесен и брз внес.

  • За возрасни и деца од 12 годишна возраст. 

Пакување: 20 шишенца х 10 мл

Содржина

Состав (во 10 мл):

      ПДВ*
Колострум            1000 мг /
Матичен млеч   1000 мг /
Шитаке  250 мг /
Реиши   250 мг /
Пречистен прополис**    40 мг /
Витамин Б6   1.4 мг 100%

*препорачано дневно внесување

** еквивалент на 100 мг суров прополис

Производот содржи колострум и состојки од млеко.

Состојки: дејонизирана вода, агаве сируп, колострум (млеко) концентриран прашок, матичен млеч, фруктоза, шитаке (концентриран прашок од  Lentinula edodes), реиши (концентриран прашок од  Ganoderma lucidum), пречистен прополис, витамин Б6, конзерванси (калиум сорбат и натриум бензоат), боја: карамел боја. Пакувано во заштитена атмосфера.

Употреба: едно (1) шишенце на ден, пред појадок. Протресете добро пред употреба.

Додатоците на исхрана не треба да се користат како замена за балансирана исхрана.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.  

Да се чува на места недостапни за деца.

Да се чува на температура до 30°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се