MARNYS Просвитал, 60 капсули

marnys prosvital mazi zdravje Saw Palmetto
MARNYS Просвитал, 60 капсули
963,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Категорија
Бренд
Шифра
045130C
favorite_border

Опис на производот

Prosvital - сеопфатна формула за здравјето на мажите.

Сеопфатна формула за благосостојба кај мажите со Saw Palmetto (назабена палма), коприва, калинка, маитаке, ликопен, ресвератрол, семе од тиква и ајуга (Ajuga turkestanica).  

PROSVITAL е ексклузивна формула изработена со употреба на ликопен, калинка, екстракт од корен од коприва, маитаке, ајуга туркестаница, екстракт од назабена палма, семе од тиква, ресвератрол, цинк, селен и витамин Б6.

Цинкот помага во одржување на нормална функција на хормоните и нивото на тестостерон, цинк, селен и витамин Б6 придонесуваат за имунолошката функција. Покрај тоа, цинкот и селенот придонесуваат за нормално производство на сперматозоиди и ги штитат клетките од оксидативен стрес.

За возрасни и деца од 12 годишна возраст. 

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: две (2) капсули содржат:     

    %ПДВ*
Назабена плама   160 мг /
Коприва 120 мг /
Kалинка  100 мг /
Mаитаке 100 мг /
Ресвератрол 50 мг /
Tиква  25 мг /
Ајуга 25 мг /
Цинк      2.3 мг 23
Ликопен 12 мг /
Витамин Б6 1.4 мг 100
Селен  55 мкг 100

*препорачано дневно внесување

Состојки: концентриран прашок од назабена плама (Serenoa repens), концентриран прашок од корен од коприва (Urtica dioica), концентриран прашок од калинка (Punica granatum), концентриран прашок од маитаке (Grifola frondosa), ресвератрол  (концентриран прашок од Polygonum cuspidatum), концентриран прашок од семки од тиква (Cucurbita pepo), концентриран прашок од ајуга (Ajuga reptans), цинк глуконат, ликопен (Solanum lycopersicum концентриран прашок), витамин Б6, натриум селенит и микрокристална целулоза.

Употреба: две (2) капсули на ден.

Да не се надминува препорачаната дневна доза.  Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на температура до 30°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се