MARNYS Vitahelp Магнезиум, 60 капсули

marnys vitahelp magnesium 375mg
MARNYS Vitahelp Магнезиум, 60 капсули
541,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
050615C
favorite_border

Опис на производот

VITAHELP Mg на MARNYS е додаток на исхрана кој придонесува за нормална функција на нервниот систем и за нормална мускулна функција.

Пакување: 60 растителни капсули.

Производител: Martinez Nieto SA Ctra.La Aljorra KM 4,6 Cartagena Шпанија.

Содржина

Состав: 1 касула содржи:

    %*ПДВ
Магнезиум 375 мг 100%

*препорачано дневно внесување

Состојки: Магнезиум оксид, магнезиум хидроксид, магнезиум сулфат и средство против стврднување (магнезиум стеарат). Состав на обвивката на растителната капсула: хипромелоза.

Погодно за вегани

Употреба: една (1) капсула на ден.

Мерки на претпазливост: 

Додатоците во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и балансирана исхрана и за здрав начин на живот. Да не се надминува препорачаната дневна доза. Да се чува на места недостапни за деца. Да се чува на температура до 30°С.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се