MARNYS Vitahelp Витамин А 5000 ИЕ, 60 капсули

MARNYS Vitahelp vitamin a 5000 ui
MARNYS Vitahelp Витамин А 5000 ИЕ, 60 капсули
179,00 ден.
0
Производот сѐ уште не е оценет
Бренд
Шифра
051372C
favorite_border

Опис на производот

VITAHELP Vitamin A 5000 ИЕ со витамин А во форма на ретинил палмитат (најзастапена форма на витамин А во човечкиот организам) наменет за:

  • Одржување на нормален вид
  • Одржување на здравјето на кожата
  • Нормална функција на имунолошкиот систем
  • За возрасни и деца над 12 годишна возраст 

Пакување: 60 капсули

Содржина

Состав: 1 капсула содржи:

    %ПДВ*
Витамин А 2.75 мг (5000 ИЕ) 344

*препорачано дневно внесување

Состојки: сончогледово масло и витамин А (ретинил палмитат). Обвивка на капсулата: желатин, глицерин, боја (црвен железен оксид) и вода.

Употреба: се препорачува по една (1) капсула на ден.

Мислења на потрошувачи

Споделете го вашето искуство со овој производ!
Регистрирај се / Најави се